Plytinės šašlykinės statyba

January 2, 2018 Projektai  Komentarų nėra

Sveiki staliai. Plytinės šašlykinės statyba yra ne višiškai staliaus darbas bet kadangi turėjau didelį norą pasistatyti tokią šašlykinę nemokėdamas mūryti, pamaniau  jog pasidalinsiu savo vasaros projektu su visais. Viskas prasydėjo nuo to, jog turėjau nedidelį žemės lopinėlį kuris buvo nepanaudotas. Pasitarius su žmona nusprendėme jog pasistatysime sau šašlykinę iš plytų. Pradėjau nuo to jog pasiskaičius internete ir peržiūrėjus kelis vaizdo įrašus per youtube išliejau pamatus savo projectui.

Po pamatų išliejimo reikėjo nuspręsti kokio dydžio šašlykinę statysiu tai internete radau groteles kurias naudosiu kepimui ir jų dydis buvo 112×39 centimetrų kurios atrodė maždaug taip:bkb500_tray_&_grid_&_Gurad

Taigi padėjau grotelių dugną kuris yra iš naržaveikos toje vietoje kur stovės šašlykinė ir apdėjau aplink plytomis, kad žinoėiau kaip mūryti.

cof

Paskaiėiau internete jog mūrijant šašlykinę geriausiai naudoti tokį santykį smelio bei cemento tai x4 smėlio prie x1 cemento tai visam šiam projektui ir naudojau tokį santykį. Kadangi kaip minėjau nesu mūrininkas ir šis projektas buvo pirmas bandymas mūryti tai ne viskas gavosi gražiai kai kurios plytos buvo uždėtos kreivokai bet galūtiniu produktu pats esu patęnkintas. Kadangi kaip matote iš nuotraukų šašlykinė stovi gal arti prie medinės tvoros nuspręndžiau mūryti iš dviejų sluoksnių plytų kad truputi labiau sulaikyti karštį.

cof

Turėjau dvi labai dideles plytas kurios buvo senos ir nereikalingos, bet jų neišmečiau kadangi pamaniau jog pravers mūrijant šašlykinę ir neklydau, buvo truputi per didelės, bet su deimantinio pjūklo pagalba nupjoviau į reikiamą dydi.

Toliau pagalvojau užteks mūryti ir reikia panaudoti savbo staliaus sugebėjimus ir padaryti duris kur laikysiu malkas bei anglis.

Kadangi galvoje turėjau ne šiaip paprastą šašlykinę o su arka, tai toliau prasidėjo didžiausi sunkumai tai sumūryti arką. Vėlgi, internetas yra visagalis tai po šiek tiek pasiskaitymo sužinojau jog reikia pasidaryti arką iš medžio ir tiesiog ją apmūriyti, ką aš ir parariau.

Arkos pagrindui naudojau tamsiai mėlynos spalvos plyras, kadangi jos projektui duoda daugiau grožio nei jeigu būčiau panaudojas visas plytas tos pačios spalbos.  Visų pirma padariau arkos priekį, o vėliau mūryjau galą. Po to kai pagrindas buvo padarytas, antras sluoksnis plytų turėjo būti nupjautas 45 laipsnių kampu, kas buvo sunkus bei labai purvinas darbas, kadangi neturėjau jokios pagalbos bei dariau viską vienas tau vuvau visas dulkėtas bei oranžinis kaip plyta. Pjaustyti plytas geriausiai dviese, kadandi pilant truputi vandens išvengiama dulkių, kurių negalėjau išvengti pats dirbdamas vienas. Kai baigiau arkos priekį tuomet ėmiausi mūryti galą.

Kai baigiau mūryti arką, tuomet atėjo laikas kaminui, taigi reikėjo pasidaryti iš medžio šiokią tokią atramą, kad neįgriūtų plytos, bet šis darbas buvo gan nesunkus, kadangi daėjus iki šios vietos jau turėjau šiokios tokios patirties mūrijant, ne taip kaip pradžioje.

po to kai kaminas buvo baigtas atėjo metas išimti visas medines atramas. Truputėli drebėjo rankos tai darant, kadangi buvo baisu kad viskas nusugriūtu. Pastatyti tokiai šašlykinei panaudojau apie 500 plytų ir daug maišų smėlio su cementu.  Kadangi gyvenu Anglijoje, kur lyja dar daugiau nei Lietuvoje, pamaniau jog reikia padaryti stogą šiai šašlykinei, kadangi nesinori matyti kaip visas vasaros darbas stovi dažnai šlapias.

Gretai sukonstravau rėmą stogui, kadangi kaitra turėtų būti labai didelė, pačiam stogui panaudojau metalinius stogo lakštus. procesas atrodė maždaug taip kaip pavaizduota nuotraukose.

Kepant šašlykus dažniausiai norisi kažko pagurgžnoti, tai kad turėti visada kažko po ranka šalia padariau ir kur laikyti vyną su taurėmis.

Vynas su taurėmis

Po to kai viskas buvo baigta, paskutinis dalykas kas liko padaryti tai užkurti ugnį bei iššikepti šašlykų.

Kadangi truputi perkyvenau dėl saugumo, nesinori uždegti kaimynų tvoros tai priie tvoros priotvirtinau karštį atspindinčia madžiagą.  tai tiek šiam kartui.

Atsakyti

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.