Medžio sujungimo mediniais kištukais pamoka

February 9, 2013 Pamokos  4 Komentarai

Neturint reikiamų įrankių, bei nežinant kaip sujungti du medienos gabalus vieną su kitu, gali pasirodyti, jog tai labai sunkus darbas, kadangi reikia labai tiksliai atmatuoti bei išgręžti skyles, o jeigu nepasiseks tiksliai to padaryti, sujungimas taps nelygus. Bet, jeigu yra naudojami reikiami įrankiai, ir žmogus žino kaip tiksliai sujungti pavyzdžiui dvi lentas panaudojant medinius kištukus, toks darbas trunka neilgai, yra padaromas tiksliai ir teikia tik malonumą.

Taigi, tiems, kas dar su sujungimais nesusidūrė, pamėginsiu pamokyti, kaip reikėtų tai padaryti. Visų pirma, tai darbas prasideda nuo tinkamų įrankių, šiuo atveju mums reikės įrankio, kuris angliškai vadinasi “Doweling Jig”, na ir šis įrankis atrodo štai taip:

Doweling Jig

 

Įrankis nebūtinai turi atrodyti identiškai kaip pavaizduota paveikslėlyje aukščiau, jų būna skirtingų formų, bei jie būna pagaminti ne vien iš metalo, bet iš plastmasės taipogi. Tiesiog Google paieškoje įveskite “Doweling Jig” ir pamatysite, kad jie būna skirtingų formų. Beje, gal kas žinote Lietuvišką šio įrankio pavadinimą, kadangi patys ieškojome internete, bet neradome.

 

Turint tokį įrankį, kuris automatiškai sucentruoja vietą, kurioje reikia išgręžti skylę, darbas užtruks vos keletą minučių. Taipogi atliekant tokį darbą reikia turėti ir drėlę bei reikiamo diametro grąžtų. Na ir žinoma medinių kištukų, kurie atrodo štai taip:

Mediniai kistukai

 

Na, ir pabaigai, kad suprastumėte, kaip viską reikia daryti, rekomenduoju pasižiūrėti šį trumpą vaizdo įrašą:

Taigi, linkime gerų darbų, tikiuosi ši pamoka padėjo suprasti, kaip daromi sujungimai.

4 comments to Medžio sujungimo mediniais kištukais pamoka

 • Vytautas  Sako:

  Sveiki. Geras daiktas, atrodo, tas Doweling jig, bet gal žinot kur Lietuvoj jį galima rasti?

 • Olivijus Šlepetis  Sako:

  Ieškojome lietuviškose internetinėse parduotuvėse, bet neradome, gal kur parduoda staliaus įrankius pavyktų rasti. Arba reikia pirkti internetu iš užsienio.

 • julius  Sako:

  kur tuos kistukus pirkt?

 • Laura  Sako:

  Is aliexpress.com uzsisakyti galima.

Atsakyti

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.